O autorze
Jestem szczęściarzem. Jestem szczery. Nie jestem grubiański. Staram się być kulturalny. Nie lubię przeklinać. Kocham muzea i architekturę. Starą, nową. Bez znaczenia, musi być dobra. Uwielbiam gry komputerowe. Muszą być estetyczne i poruszające. Łapać za serce bądź oko. Muszą być jakieś.

Nazywam się Bartłomiej Baranowski, jestem dziennikarzem i copywriterem. Uwielbiam ludzką twórczość i dobre pomysły.

Od Dobrej Zmiany do San Escobar - językiem gier wideo

Polityka zagraniczna z San Escobar? Tylko w nowej grze - Realpolitiks
Polityka zagraniczna z San Escobar? Tylko w nowej grze - Realpolitiks materiały prasowe / CENEGA
Gry komputerowe polegające na zarządzaniu państwem i politycznych rozgrywkach nie są niczym nowym. Są to najczęściej gry niszowe, ale znajdują swoich odbiorców. Od kilku lat, dzięki skutecznemu marketingowi trafiają również do osób, które nawet nie lubią grać. Jak to się teraz robi?

Mniej więcej rok temu do sprzedaży trafiła gra Demokracja 3, niewiele osób by o niej usłyszało, gdyby nie skuteczny marketing. Czym się wyróżniała? Na polskim rynku była sprzedawana w specjalnej edycji (Nie)Parlamentarnej. W pudełku z grą poza wspomnianym tytułem można było znaleźć szereg gadżetów związanych z sytuacją w kraju. Wśród nich można było znaleźć chociażby konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, wydrukowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego i parę innych elementów, o których pisał w tamtym roku Dawid Wojtowicz.

Demokracja 3 poza ciekawymi dodatkami fizycznymi, posiadała do rozegrania również specjalny scenariusz. Polska 2015 Dobra Zmiana bo taką właśnie nazwę nosił dodatek, odnosił się do sytuacji politycznej w Polsce. Edycja wyprzedała się na pniu, a obecnie nie jest dostępna nawet w ofercie polskiego dystrybutora. Jej ocena na popularnym agregatorze ocen - Matacritic'u - wynosi wysokie 70%. Ale trzeba pamiętać, że to gra niszowa. Swoją drogą za granicą została wydana już w 2013 roku, a w Polsce dopiero gdy pojawiła się "dobra zmiana".


Ale na dniach pojawi się tytuł, dzięki któremu będziemy mogli się skupić na działce Ministra Spraw Zagranicznych - pana Witolda Waszczykowskiego. Chodzi mianowicie o szeroko pojętą politykę zagraniczną. Tym razem, uwagę przykuwają nie dodatki rzeczowe (których, oczywiście nie brakuje), a pomysłowe scenariusze umieszczone przez producentów.

W grze Realpolitiks będzie można rozegrać wyjątkowe scenariusze, w których zmierzymy się z wydarzeniami związanymi z Międzymorzem (ho ho!), Grupą Wyszehradzką (a jakże) oraz słynnym San Escobar (oczywistość)! Szczerze powiedziawszy sam nie wiem, kto ma większe większe poczucie humoru. Producent, polska firma Jujubee S.A., która odpowiada za scenariusze. Czy wydawca - Cenega - oferujący do tego tytułu plakat ukazujący osobę podobną do znanego, zagranicznego polityka znającego judo.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...